top of page

Hizmet Sözleşmesi

Araçlarımızı şoförlü olarak kiralayacak yolcu ya da yolcularda minimum 18 yaş zorunluluğu talep etmekteyiz.

Kiralayan, Kiralık aracı aşağıda belirtilen maddelerde kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.

 

a.) T.C. kanunlarınca taşınması suç sayılan her türlü eşyanın taşınması ve diğer gayri kanuni işlerde,

 

b.) Trafik kuralları tarafından saptanmış yolcu sayısının üstünde yolcu ve her ne şekilde olursa olsun bagaj dışı yük ve patlayıcı, parlayıcı maddeler taşınmasında,

 

c.)  Alkol ve uyuşturucu maddelerin etkisi altında,

 

d.) Ödeme şekli ne olursa olsun, ivaz karşılığında, yolcu ve mal taşımada 

 

e.) Kiracı Sadece Aracın İçinde Verebileceği Zararlardan Sorumludur.

  

Kiralama Şartları 

 

Ertesi Güne Aracın ve Şoförümüzün Mesai Yapabilmesi İçin Kiralama sabah 08:30'da başlar , gece yarısı 01:30 'da biter.Bu Saatler arası 1 gün (17 Saat) sayılmaktadır.Aylık kiralamalarımız ise 30 gün ve üzeri için geçerli olacaktır. 1 Gün ve Üzeri Kiralamalarda Fiyatlara Şoför Konaklaması ve Şoför Genel Gider Masrafları Dahildir.   

 

Kiralamalarda Geç veya Erken İade Şartları

 

Araçlarımızın sözleşmesinde belirtmiş olduğunuz iade vaktinden daha sonra dönüş yapıldığında, iki saate kadar olan gecikmeler için önceden haber verildiği taktirde ekstra ücret talep edilmez.Bir saat ya da daha fazla gecikmeler için günlük kiralama bedelinin %50 kadarı tahsil edilecektir.Araçlarımızı Kiralayan müşterilerimiz Kaplan Vip Taşımacılık Araç Kiralama firmasına haber vermeksizin saatini uzatamaz ve belirlenen güzergahın dışına aracın çıkmasını talep edemez. Kaplan Vip Taşımacılık Araç Kiralama kiralanan aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi ve Personelimizin (Şoför) Dinlenmesi gibi durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.Kiralama sözleşmesinde belirtilmiş olan teslim vaktinden erken gelen kiralamış olduğunuz araçlarımız için saat ücret iadesi yapılmaz.  

 

Trafik Cezaları 

 

Kiralama yapmış olduğunuz andan itaberen her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar firmamızın şoförlerinin sorumluluğu altındadır.Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilmeyecektir.Müşteri adına Kaplan Vip Taşımacılık firması tarafından ödenen trafik cezalarında kesinlikle hizmet bedeli ve ceza tutarı talep edilmez.

Ödeme Şartları 

Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Gerçekleşecek kiralamalarda Kaplan Vip Taşımacılık Kiralama şartları geçerli olacaktır. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişiye kiralama yapılır. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Ödeme şekilleri sadece kredi kartı ve Hesaba Havale /EFT olup  nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılmaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir.

Rezervasyon İptal veya Değişikliği 

 

Ön ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate en geç 48 saat kaldığında kiralama ücretinden kesinti yapılmadan Kaplan Vip Taşımacılık firması tarafından ön ödeme tutarı iade edilmeyecektir.Kiracı Bu Şartları Kabul ve Taahhüt Etmiştir.

  

Yurtdışı Çıkışı 

 

Kiralamış olduğunuz araçlarımızla Türkiye sınırları dışına kesinlikle çıkılamaz.

 

Sigorta  

 

Tüm araçlarımız Full kaskoludur. Sitemizde belirtilen fiyatlara Kasko ücreti dahildir.

 

Özel Şoför

 

Tüm Şoförlerimiz şirketimiz bünyesinde sigortalı , SRC Belgeli ve Psikoteknik Raporludur.Şirket Prensibleri Gereği Şoförsüz Araç Kiralama Hizmetimiz Yoktur.

OLASI KAZA DURUMU VE ARAÇ ARIZASI DURUMU

Olası kaza durumunda Kaplan Vip Filosundan yeni bir araç hizmete  sunulur. Filoda kiralanan araç grubundan  bir araç müsait değil ise üst segment bir araç hizmetinize sunulur

İş bu sözleşmeden doğabilecek anlaşmazlıklar Türk kanunlarına göre ve İzmir mahkeme ve icra dairelerince halledilecektir.

bottom of page